אודותיי

יָד עַל הַגַּב / אמה שם-בה אילון

כַּמָּה מַפְתִּיעָה יְכוֹלָה לִהְיוֹת יָד עַל הַגַּב
כַּמָּה מֻפְתָּע יָכוֹל לִהְיוֹת גַּב כְּשׁמֻּנַּחַת עָלָיו יָד בְּרַכּוּת.
כַּמָּה מֻפְתָּע יָכוֹל לִהְיוֹת הַלֵּב.
כְּשמֻּנָּח עַל גַּבּוֹ גַּב.
וְעַל גַּבֵּי הַגַּב מֻנַּחַת יָד.
וְעַל גַּבֵּי הַיָּד מֻנַּחַת רַכּוּת.
וְעַל גַּבֵּי הָרַכּוּת מֻנָּחוֹת מַחֲשָׁבוֹת טוֹבוֹת מְאֹד.

אני מטפלת רגשית במבוגרים ומתבגרים, כמו כן מנחת הורים. בקליניקה אני פוגשת מטופלים החווים בדרך כלל כאב נפשי, מצוקה, חוסר אונים, בלבול, או חרדה. הניסיון המקצועי שלי הוא טיפול בעיקר סביב אירועי חיים ההופכים להיות קשים ואף משבריים.

החיים מזמנים לנו שינויים חדים ומעברים משמעותיים היכולים להיות בעלי פוטנציאל להיחוות כקושי ואף כמשבר. על פי רוב אדם ימצא כוחות להתמודד עם קשיים בעזרת חוסן אישי ותמיכה משפחתית וחברית, אך לעתים יתפתח קושי משמעותי בו יחווה האדם מצוקה. במקרים אלו רצוי מאוד להגיע לאיש מקצוע שיתמוך ויסייע לארגן את הכוחות הפנימיים ולהשיג בחזרה את תחושת השליטה. טיפול סביב משבר הוא לרוב גם הזדמנות להעמקת ההיכרות שלנו עם עצמינו, הזדמנות להגדיל את תחושת האותנטיות ודרגות החופש הפנימיות שלנו באופן שיכול להוביל לצמיחה והתפתחות.

משברים יכולים להיות קשורים לרצף התפתחותי, כגון: גיל ההתבגרות, גיל המעבר, חתונה, לידה, הורות, עזיבת ילד את הקן המשפחתי ועוד. לעיתים הם יופיעו סביב אירועי חיים צפויים כגון: מעבר או שינוי של מקום עבודה או מגורים, ולעיתים יהיו לא צפויים: אובדן, מחלה, גירושין, פיטורים, פרידות ועוד.

תגובות למשבר יכולות להיחוות בתחושות של חוסר אונים, לחץ, דכדוך ואף דיכאון, חרדה, תחושת עייפות קיצונית וחוסר חיוניות. אני מטפלת בגישה פסיכודינמית ומשלבת לעיתים גם פרקטיקות טיפוליות מעולמות הפסיכולוגיה החיובית,CBT (טיפול קוגניטיבי התנהגותי), טיפול הוליסטי (גוף-נפש) ועוד. הטיפולים יכולים להיות קצרי מועד או ארוכי טווח, תלוי בקושי ובמטרות הטיפול.